Рефераты. Скачать реферат

Здесь Вы можете скачать рефераты и сочинения на любую тему

загрузка...
Моя улюблена пора року - зима PDF Печать E-mail
Твори на вільну тему

Головна відмінність зими від інших пір року - це білосніжне диво природи - сніг. Дітвора шумно зустрічає перший сніг. Він тонким покривалом лягає на тротуари, на пожовклу траву, на плащі перехожих. Діти із захопленням висувають язики, щоб зловити холодну першу звісточку від зими. Через кілька неделек зима вже починає намагатися на всю силу. Сніг валить тихий, великий, волохатий. Вийдеш вранці рано і очі закриєш від захвату і виблискуючих заметів. Від святкового сонця вони стають рожевими, а тіні дерев ніжно - блакитними.

Взимку не потрібно думати, у що пограти, куди сходити. Відразу ясно: грати в сніжки, перекидатися на гірці, сходити на каток, покататися на ковзанах. Кататися на ковзанах здорово! Багато падаєш, але це тільки розвиває азарт.

Я дуже люблю взимку будувати фортеці і будиночки зі снігу. Будиночки схожі на звірині норки, особливо коли вони з ходами і з запасними виходами - справжні лабіринти. Прикро, що ці норки недовговічні. Сонце тільки трохи - трохи вигляне, а вони відразу підтають і обламуються. Або тріщини підуть через те, що неакуратно лазиш. Зате фортеці стоять довго, коли їх обіллєш водою. А якщо і сніжок наробиш, то вийде ціла база. «Вогонь», - і починається жартівливе бій ...

Малюки теж щасливі, хоча не вміють будувати зі снігу сніговиків і фортеці. Вони веселим грудкою скочуються з гори і пихтять, коли забираються назад.

Ще я люблю зиму за свята - Новий Рік і Різдво. Все обов'язково дарують подарунки, радіють і вітають один одного.

Взимку кожен предмет стає зовсім іншим. Феєрверк на тлі снігів виявляється таким зачаровує видовищем, що око відвести неможливо, а в інші дні все по - іншому. Навіть годинник під Новий Рік б'ють незвичайно, якось чарівно.

Раз свято Новий Рік, то мають бути і новорічні канікули. Відпочиваєш цілих два тижні! ..

Зима - господиня трьох місяців. Три місяці зими, хоч і брати, але все - таки різняться.

Грудень найлютіший місяць. Російський народ називав його шапкою зими. У грудні дуже сильний вітер. «Грудень - ветрозім, холодець», - говорить приказка.

Січень люблять морози. Люблять тріщати і малювати візерунки на вікнах, на льоду. Такі хитрі візерунки розписують! І папороті, та ялинки, і квіти. А хто уважний, той таку красу побачить, навіть сам не повірить! «У січні і горщик на печі замерзає», - йдеться в російській приказці.

Ні хитріше місяця лютого! Те березневим теплом обрадує, то принесе з собою січневі морози. Всі люди радіють - сонечко виглянуло, весна прийшла. Але лютого під кінець як розіграється, як дасть морозу, так всі мрії про весну і зникнуть. Лютий примітний місяць. «Початок лютого погожий - весну чекай ранню, гожу».

Зима подобається не тільки мені. Різні поети, художники, письменники, музиканти, композитори звертаються до цієї теми. Я вчуся в музичній школі і часто чую, як композитори зображували зиму.

Хоч зима одна, кожен приймає, розуміє, відчуває її по - різному. Може бути кому - то не подобається зима, але прочитавши мій твір, він все - таки зверне свою увагу на це чудовий час року. А мороз ... Мороз не страшний, він «тільки ледачого вистачає за ніс». Нехай ледачі чекають літа. Воно прийде, але тільки після зими.

«Буде зима, буде і літо».

Ещё статьи...