Рефераты. Скачать реферат

Здесь Вы можете скачать рефераты и сочинения на любую тему

загрузка...
Виставка малюнків твір-опис PDF Печать E-mail
Твори на вільну тему

Ольга Олександрівна - моя улюблена вчителька. Вона викладає нам малювання з п'ятого класу, а в нашій школі працюють вже понад двадцять років. Ольга Олександрівна ніколи не шкодує часу на нас, вона завжди уважна і щира. Іноді я приходжу до неї просто поспілкуватися, поділитися своїми радощами або сумом. Кабінет малювання прикрашений малюнками учнів Ольги Олександрівни - тут зберігаються малюнки дітей, які вже давно самі стали батьками і, мабуть, забули про ці малюнках. Коли я запитую Ольгу Олександрівну, чому і навіщо вона зберігає найкращі малюнки своїх учнів, вона тільки посміхається і здивовано підводить брови: "Як навіщо? А навіщо музеї? Це мистецтво, Саша, це мистецтво". Я, відверто кажучи, не повністю повірив вчительці . Ну, хіба мистецтво - натюрморт, який ми малювали на уроці кілька днів тому? Якщо виходило рівно передати обриси вази - це вже було велике досягнення, а коли придивлятися до всіх тіням, півтонів, квітам, гри світла, хочеться просто кинути фарби і взагалі за них не братися - такий далекий мій малюнок від оригіналу, а тим більше - від мистецтва. Ольга Олександрівна - іноді мені здається, що вона вміє читати мої думки, - зауважила мої сумніви. "Давай влаштуємо виставку?" - Запропонувала вона. Я з радістю погодився їй допомагати, хоча відносно мистецтва все ще дуже сумнівався. Ми разом підготували оголошення про майбутньої виставці, яка мала складатися з двох частин - конкурсу малюнків, що принесуть учні різних класів, і виставки малюнків усіх років. Якщо для конкурсу потрібно було дочекатися робіт і віддати їх жури, яке очолила Ольга Олександрівна і ще кілька вчителів, то для виставки "мистецтва всіх часів і народів", як пожартувала вчителька, потрібно було обрати роботи зі старих малюнків. У п'ятницю після уроків я з радістю побіг до кабінету малювання - я ж обіцяв допомогти. Тим, більше, що мене чекало неабияке пригода: ми повинні були розбирати малюнки, якими протягом двадцяти років повнився величезний сірий шафу. Коли я зайшов у кабінет, Ольга Олександрівна вже почала розбирати роботи своїх учнів. Вона сиділа за партою, навколо лежали пачки малюнків, а на очах вчительки звучали сльози. Я навіть злякався спочатку - або ніхто не образив її на уроці? Але вона посміхнулася і я зрозумів, що ці почуття викликані спогадами ... "Приєднуйся", - прошепотіла Ольга Олександрівна. Я порінув у світ фарб і ліній. Я не помітив, як минуло майже півтора години ... Пейзажі, невмілі дитячі портрети, дивні абстрактні малюнки, старанні вправи на відчуття перспективи і світлотіні ... Чого тут тільки не було. Мою увагу зупинилося на портреті молодої жінки, яка здалася мені знайомою. Це ж Ольга Олександрівна в молоді роки - здогадався я і запитально глянув на неї, вказуючи на малюнок. Це малювали мої перші учні, мені тоді було двадцять три роки, - пояснила вона, - дуже талановита дівчинка, зараз вона дизайнер ... Я задала їм додому намалювати портрет близької людини, а одна з учениць принесла мені це. Я тоді ледь стримала сльози - пам'ятаю це, ніби вчора було ... Я розглядав малюнок і замислився. Він був, звичайно, недосконалим, але характер, міміка - передані дуже точно. Тут відчувалася душа ... Власне, виставка, вдалася на славу. Робіт на конкурс подали дуже багато і довелося встановлювати додаткові номінації. А виставка найкращих малюнків "всіх часів і народів" вразила навіть батьків і вчителів. Я допомагав розвішувати роботи і постійно бігав в різних дрібних справах. Вже сутеніло, коли я закривав дверцята сірого шафи, куди акуратно поскладав всі експонати виставки, дверцята сірого шафи, в якому зберігалося Мистецтво.

Ещё статьи...