Рефераты. Скачать реферат

Здесь Вы можете скачать рефераты и сочинения на любую тему

ГлавнаяТвори з української літературиТвори на вільну темуТвір опис пам'ятника А.С. Пушкіну в Москві
загрузка...
Твір опис пам'ятника А.С. Пушкіну в Москві PDF Печать E-mail
Твори на вільну тему

Пам'ятник А. С. Пушкіну в Москві - це перший пам'ятник поету в Росії. Він був створений на кошти, зібрані народом. Автор пам'ятника - А. М. Опекушин. За три роки він створив шість проектів. У тисяча вісімсот сімдесят п'ятому році одну зі скульптур взяли, Опекушин виліпив її в масштабі. Відкриття пам'ятника відбулося шостого червня тисяча вісімсот вісімдесятого року і пройшло як велике народне торжество. Пам'ятник сподобався всім. І це не дивно, адже скульптор створив зрозумілий, доступний і близький усім образ Пушкіна. Поет, схиливши голову, в задумі як би йде по місту. Опекушин показує нам непередаване словами величаве протягом думки Пушкіна. Йому вдалося сфотографувати стан творчого натхнення поета.
Особа Пушкіна, спокійне і привітне, звернене до людському потоку (пам'ятник розташований в центрі площі на Тверському бульварі). Величезна бронзова статуя поета не вражає глядача своїми розмірами, хоча вона дійсно велика, рази в два вище людини. Навпаки, пам'ятник здається природним, живим. Весь вигляд скульптури висловлює натхнення, енергію, захопленість - все, що ми знаходимо в творчості самого Пушкіна.
Важливе значення має і постамент, виконаний з граніту. Його класична простота не відволікає від фігури поета. На фасаді постаменту, на передній його частині, - гусяче перо. Вінок з лавра - в подяку поетові за працю. Поруч висічено одне слово: «Пушкін». На бічних сторонах - рядки зі знаменитого вірша «Я пам'ятник собі воздвиг нерукотворний ...»:
І довго буду тим люб'язний я народу,
Що почуття добрі я лірою будив ...
Цей пам'ятник люблять і москвичі і гості міста. Поспішають до нього ті, хто відчуває душевну потребу спілкуватися з поетом, хто з вдячністю приймає заповідане їм спадщину.

Ещё статьи...