Рефераты. Скачать реферат

Здесь Вы можете скачать рефераты и сочинения на любую тему

загрузка...
Твір на тему «Доля» PDF Печать E-mail
Твори на вільну тему

Дуже часто, коли трапляється якесь негативне чи, навпаки, приємну подію, ми говоримо, що це доля. Але чи замислювалися ми, що таке доля? Чому люди говорять про те, що є щось, що керує їхніми вчинками, словами, що це визначено згори. Невже це не ми вирішуємо, куди нам йти, де вчитися, працювати, і те, яким чином піти з цього життя?
Кажуть також, що людина – сам коваль свого щастя. Ця точка зору мені ближче. Я не фаталіст, тобто я не вірю в те, що в людини є доля. На мій погляд, причина успішності людини криється, насамперед, у його завзятості, цілеспрямованості, працьовитості і терпіння. А якщо життя людини трагічно обривається – його вбивають або він потрапляє в якусь катастрофу, або з ним відбувається інший якийсь нещасний випадок, то, я вважаю, що в цьому теж винен або сам загиблий чоловік, або якісь інші люди, які були неуважні чи байдужі.
З самого дитинства нам дана можливість вибору. Сьогодні ми живемо у вільній країні, і самі вирішуємо, в якому вузі нам вчитися, куди влаштуватися на роботу, за кого виходити заміж і так далі. Якщо, звичайно ж, за нас цей вибір не роблять наші батьки.
А таке поняття, як доля, мені здається, вигадали пасивні, ледачі люди, які не хочуть ні до чого прагнути, вдосконалюватися, розвиватися, одним словом, вони просто люблять сидіти на місці. Все на долю «звалювати» люблять і ті люди, які не стримують своїх слів і обіцянок, не люблять приймати рішення, нести відповідальність за свої вчинки. І в якихось неприємних випадках, вони кажуть, що, мабуть, така доля, раз все погано закінчилося.
Я не хочу, щоб люди, які «скочуються вниз – починають пити, палити, скоювати злочини – говорили, що це їхня доля. Нехай кожна людина несе відповідальність за свої вчинки, має силу волі, не буде ледачим, і тоді, ніяка доля-лиходійка не зможе перешкодити йому стати щасливим.

Ещё статьи...